Embed

HEM NALINA HEM MIHINA-MUSTAFA TEMİZ

 

                                          DEMİRCİ EĞİTİMİN BAŞKENTİDİR

 

 

              Demirci Eğitimin Başkentidir” bu söz hakkında geçtiğimiz sayılarda da bir yazı kaleme almıştım. Bu söz Manisa Valimiz Sayın DAŞÖZ’ün ikidir ağzından duyduğum söz. Ne kadar içi dolu bir söz. Hayırsever Basri KOÇYİĞİT amcamızın yaptırdığı Kargınışıklar Köyü İlköğretim okulunun açılışındaydık. Sayın Valimiz açılış öncesinde yaptığı konuşmalarına yine bu söz ile başladı. Demirci konusunda Sayın Valimizin yaydığı pozitif enerjiyi bir önceki gelişlerinde de algılamış ve bu köşemden sizlere de yansıtmıştım. Hükümet Konağı konusundaki ilgisini anlamak zor değil, zira son birkaç hafta içinde Demirci’den farklı farklı heyetler tek bir amaç için Hükümet Konağı için Manisa’ya çağrıldı ve gidilip gelindi. Valimizin en son geçtiğimiz Cuma günü okul açılışı için geldiğinde de Hükümet Konağının yeri konusunda ilk adım atılmış oldu. Ayni törende İlçe Kaymakamımızın hazır iktidar milletvekillerini bulmuşken göreve ilk başladığında hedef olarak belirledikleri Hükümet Konağı, Adliye ve Gençlik Merkezi konusundaki taleplerini sıralaması da doğrusu ya oldukça hoşumuza gitti. Çünkü uzun süredir merkezi iktidardan böyle isteklerin ardı arkasına sıralanıp talep edilmesi o an uzun süredir duyamadığımız veya göremediğimizden olacak sanki bir eksikliğin daha Demirci adına tamamlandığını görme hissi uyandırdı.

                                        HAYIRSEVER İNSANLARIMIZ

       Son yıllarda dikkatinizi çekti mi? Hayırseverlerimiz sayesinde birçok okul, kültür merkezi ve hatta sağlık ocakları çok çeşitli kamu binaları yapıldı. Son dönemde hayırseverlerin ortaya koyduğu bağışlarla birçok okulumuz ve binamız oldu. Bu insanlardan Allah razı olsun, bu arada bu hayırseverlerin bu iyiniyetlerini ortaya koymasından sonra gerekli zemini hazırlayan ve resmi işlemleri bir an önce hallederek bu işi fiiliyata sokup yürüten ve bitiren idarecilere de şükranlarımızı sunmalıyız. Çok iyi niyetlerle yapılan bu çalışmalara sonuna kadar saygı duyuyorum ve yardımsever, hayırsever, cebiyle bedeninle emek gösterenlere teşekkür ediyorum. Gelgelelim bazı hizmetlerde bu hayır işinde işin tadı kaçtı. Devletin yapması gerekenleri de talep etmeyi bilmek lazım.

                                       ANKETLER VE SONUÇLARI

       Geçtiğimiz yıllarda elinde dosyaları ile çok anketörlerle karşılaştık hatırlar mısınız? Bizlere çoğu kez evet ve hayır ile yanıtladığımız sorular sordular. Bazen de telefonlarla ulaştı anket yapan kurumlar. Yanıtladık çoğunu. Ama yine hatırlarsanız hiçbir anketin sonucu kamuoyuyla paylaşılmadı. Ben iyi hatırlıyorum bu yapılan anketlerin sonuçları niye açıklanmıyor ile ilgili en az 3–5 kez köşe yazısı bile yazmıştım. Sanırım geçtiğimiz haftalarda ev veya işyeri telefonlarından anket için aranan okurlarımız vardır. Böyle bir anket yine yapıldı. İNC araştırma ve iletişim danışmanlığı Demirci Belediyesi Hizmet ve Beklenti araştırmasını tamamladı. Sonuçları da kamuoyuyla paylaşıldı. İlk sonuç 2,5 yıllık yeni başkan İhsan TEMEL başarılı bulundu. Detayları yine gazetemizde bulacaksınız.

                                      KİLİTLİ KAPILAR VE SİNDİRİM SİSTEMLERİ

        Şu anki Hükümet Konağımızda kilitli kapılar var. Yaklaşık bir aydır bu konuda hükümete işi düşen vatandaşlardan ve vatandaşın işini yapacak olan çalışanlardan haklı şikâyetler geliyor. Arızalı tuvaletlerden dolayı bu sıkıntı, kapılarda ondan kilitli, ödenek yok gerekçesi ile bu iş hala sürünceme de, düzeltilir işin ehemmiyetine binaen yapılır diye düşündük ama, yazıyı kaleme aldığımız şu ana kadar yapılmadığı bilgisi gene ulaştı. Yazmasak güven sarsıntısı geçireceğiz. Tuvalet ihtiyacı malumunuz herkesin başında. Orada çalışanlar bu işten şu an rahatsızlar. Ödenek yok mazeret olmamalı. Bu iş içinde kermes yapmayız herhalde. Hani diyorum mevzuu ihtiyaçtan, hem de acil. Terzi bu defa olsun kendi söküğünü diksin. Bu arıza yapılsın, çalışanlar rahatlasın, iş verimi artsın, bina tarihi eski ama, tuvaletleri tamir etmek tarihi dokuyu bozmaz, ama arıza giderilmez ise sindirim sistemleri bozulacak bilginize. İyi haftalar DEMİRCİ.

 

Kaynak : demircihaberleri.blogcu.com

 

Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !