Embed

HEM NALINA HEM MIHINA MUSTAFA TEMİZ

 

 

 

                                   İYİ BAYRAMLAR DEMİRCİ

                  Bu sayımızın bir özelliği var. Bayram dolayısıyla ilçemize gelen konuklarımızla da tanışacağız. İnternetin nimetlerinden olabildiğince yararlanıyoruz, internet kullanıcıları Demirci Denge’yi yakinen takip edebiliyorlar. Dışarıda yaşayan Demircili dostlara abonelik sistemimizle ulaşmayı sürdürüyoruz. Bizim adresine ulaşabildiğimiz herkese şu an Demirci Denge ulaşıyor. Gazetemizin künyesinde bize ulaşmak için irtibat bilgilerimiz ve telefonlarımız var. Gazetemizi Demirci dışında veya içinde yaşayan dostlarımız okumak, bilgilenmek isterlerse, kapısına kadar gelsin isterlerse bize rahatlıkla ulaşabilirler. Gazeteleri ellerine her hafta düzenli bir şekilde, hem memleket, hem de emeğin kokusu ile ulaşacaktır.

 

                     Her hafta gündem yaratan ve Demirci’ye renk getiren, soran sorgulayan ve hatta Demirci’yi ilgilendiren konularda vatandaşın duyarlılığını artırıp kamuoyu oluşturan yapımızı sürdürmeye kararlıyız. Mahalli gazete çıkarmanın güçlüğüyle boğuşmayı şu geçen 13 aylık süre bizlere öğretti. Zülfiyare dokunduğumuz yerler elbette oldu. Birilerinin işine gelmediğimiz çok haberler yayınladık. Gazetemizi çıktığı günden beri takip edenlerde takdir edeceklerdir ki deyim yerindeyse biz hep Demirci’den Demirciliden yana yonttuk. İşini iyi yapmayanlarla, Demirci’yi belli başlı kulvarlarda yalnız bırakıp geriye düşürünlerle ve hatta Demirci’yi hizmet alımlarında boynu bükük koyanlarla hiç anlaşamadık. Onlar bizi hiç sevemediler. Yaptığımız haberler hiç onları hoşnut etmedi. Haberlerimizi okuyup haklılığımızı gören vatandaştan yeri geldi eleştiri aldılar. Yeri geldi fırça yediler. Bunun için benimseyemediler, öfkelendiler. Dedim ya bizi hiç sevemediler. Oysaki bizim haberlerimiz onlara ufuk açsın Demirci geriye düşmesin kazansın içindi. Kurdukları fakanlara yakalanmadık, az oldu ama temiz oldu usanmadık, devam ettik. Devam edeceğiz. Belki de bizi bu işe daha iyi motive eden gördüğümüz bu tavırlar ve ön yargılardı. Gazetecilik yapıyoruz diye gerine gerine haykırmamızın tek gerekçesi işte elinizde tuttuğunuz bu gazetedir. Yani emeğimiz, ideallerimiz, enerjimiz şu an elinizde duruyor. Bu kadar her şey meydanda.

 

                    Demirci Demirci Denge ‘yi bağrına bastı. Tek ana caddeli bir şehirde insanların samimi sıcaklığından bunu anlamak çok zor değil. Bizler bu sevgiye ve güvene layık olmak için inanın çok ama çok çalışıyoruz. Geceleri biliniz ki büromuzun ışığı hep ışıldamaya devam ediyor. Gazete çıkarmanın ruhunu önce bünyede yaşamak gerekiyor, bunalım budalası güngörmemişlerle, ekip ruhunu yaşamamış, egoları olup acziyet çekenlerle hiç işimiz olmadı olmaz da. Kendi doğrularımız arasında, başladığımız her işi zirveye götürmenin formülünü zaten biliyoruz.’Bir kere soluyup, iki kere yaşamak” işte bu yöntem hep yeni ufuklar açtı. Bir de Allah’ın bahşettiği yetenek olmazsa olmuyor. Yani bazen olunmuyor, doğuluyor.

 

                    Bayram coşkusunun, ilçemize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum. Yaşama sevinciniz hiç bitmesin, sevdiklerinizle, sevenlerinizle, emeğinizle onurlu bir yaşam diliyorum. İyi bayramlar DEMİRCİ.

Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !